امروزه طرح های بسیاری برای دکور خانه های کوچک وجود دارد. با کم شدن متراژ خانه ها و آپارتمان ها نیاز است تا اصول و استاندارد های دکوراسیون خانه های کوچک را مد نظر قرار دهید و طبق اصول آن ایده های کاربردی و مفید را مورد استفاده قرار دهید. دکوراسیون داخلی منزل کوچک می تواند با استفاده از فضا و رنگ به یک تجربه جذاب و خلاقانه تبدیل شود. اما دقت داشته باشید که با توجه به محدودیت فضا در انتخاب وسایل و چیدمان اصولی عمل کنید. استفاده درست از انعکاس نور مناسب، رنگ های روشن و انواع آینه ها به افزایش روشنایی و فضای بزرگتر کمک می کند.

علاوه بر قوانین معماری شما نیاز دارید که وسایل مناسبی خریداری کنید. همچنین استفاده از مبلمان چند منظوره و انتخاب میز و صندلی های کوچک و شیشه ای شفاف به شما امکان می دهد تا فضای اطراف خود را به بهترین شکل ممکن بهینه سازی کنید و از آن لذت ببرید. این قواعد را می توانید در زمان خرید میز تلویزیون برای پذیرایی خانه رعایت کنید تا دکوراسیون شیک و مناسب ایجاد کنید.

چیدمان و دکوراسیون خانه کوچک

راهکارهای چیدمان خانه کوچک

دکوراسیون سالن پذیرایی شیک دارای سبک مشخصی است. در اولین مرحله نیاز دارید که سبک دکوراسیون خانه را مشخص کنید. اگر به تازگی قصد خرید وسایل منزل را دارید بهتر است که یکی از سبک های مدرن یا کلاسیک را انتخاب و مطابق با آن لوازمی مانند میز تلویزیون ، آینه کنسول و میز جلو مبلی را خریداری نمایید. حتی نیاز است که شما در زمان خرید به تناسب و هماهنگی وسایل و جاکفشی و کتابخانه توجه داشته باشید. 

دکوراسیون سالن پذیرایی کوچک دارای ظرافت و دقت در انتخاب وسایل است.  دکور آپارتمان کوچک دارای سبک مشخصی است. در اولین مرحله نیاز دارید که سبک دکوراسیون خانه را مشخص کنید. اگر به تازگی قصد خرید وسایل منزل را دارید بهتر است که یکی از سبک های مدرن یا کلاسیک را انتخاب و مطابق با آن لوازمی مانند میز تلویزیون ، آینه کنسول و میز جلو مبلی را خریداری نمایید. مهم است وسایل مدرن و کم جا را خریداری کنید، به وسایلی مانند جاکفشی و کتابخانه توجه داشته باشید. 

دکوراسیون سالن پذیرایی کوچک و شیک دارای ظاهری هماهنگ میان وسایل است.  اما تمامی وسایل در آن . در دکوراسیون های شیک معمولا از طیف رنگ ها با توجه به رنگ های مکمل آن استفاده می شود و نیاز است که ترکیب رنگ ها هارمونی چشم نوازی داشته باشند.برای داشتن دکوراسیون سالن کوچک موارد زیر را مد نظر قرار دهید:

دیوار رنگ روشن

 1- از دیوار با رنگ روشن استفاده کنید

استفاده از رنگ های روشن برای دیوار فضا را بزرگتر نشان می دهد. اگر به دنبال یک دکوراسیون جذاب و بروز هستید، می‌توانید از طرح‌های مدرن که برای دیوار ارائه شده اند استفاده کنید. از طراحی های چشم نواز و پر از رنگ‌های جذاب برای دیوارها، پترن‌های خلاقانه برای پرده‌ها و مبلمان مدرن استفاده کنید.  استفاده از رنگ‌های روشن مانند سفید، بینگو، صورتی پررنگ و نقره‌ای به خانه شما سبکی فضای بزرگ و باز کننده می‌بخشد.

رنگ دیوار برای خانه کوچک

رنگ دیوارهای مناسب برای خانه‌های کوچک به ویژه می‌تواند شامل رنگ‌های روشن و رنگ‌های طوسی روشن و نود باشد. رنگ‌های روشن می‌توانند به فضا روشنایی و احساس بزرگتری ببخشند، در حالی که رنگ‌های ناتوانی می‌توانند به فضا ظاهری کوچکتر و صمیمی‌تر ببخشند. به عنوان مثال، رنگ‌های مانند آبی کمرنگ، صورتی مات و رنگ‌های ملایمی مانند خاکستری و بژ مناسب خانه‌های کوچک هستند. همچنین، استفاده از رنگ‌های نورانی و طبیعی مانند سفید و سفید مایل به طوسی نیز می‌تواند به فضا ظاهری بزرگتری ببخشد. برای افزودن تنوع و جذابیت به دیوارها، می‌توانید از رنگ‌های زنده و پرطراوت در جزئیات یا دکوراسیون استفاده کنید. در نهایت، مهمترین نکته این است که انتخاب رنگ دیوارها به سلیقه و سبک شما بستگی دارد، بنابراین بهتر است از نمونه‌ها و ترکیب‌های مختلف رنگ‌ها استفاده کنید تا بهترین نتیجه را برای خانه‌ی خود بدست آورید.

آینه قدی برای خانه کوچک

2. برای بزرگ نمایی از آینه کمک بگیرید

قرار دادن آینه‌ها در نقاط استراتژیکی از خانه، نور را به طرف مکان دیگری هدایت کرده و احساس فضای بزرگتری را به خانه می‌دهد.

با خرید آینه کنسول مدرن و کم جا می توانید استفاده بهینه ای از فضا داشته باشید. معمولا آینه کنسول های مدرن دارای فضای مناسبی برای نگهداری لوازم و ظروف پذیرایی هستند که به عنوان یک وسیله کاربردی در خانه های کوچک مورد استفاده قرار می گیرد.

آینه دکوراتیو

3. با خرید تخت تاشو و مبلمان کم جا فضا را بهینه کنید

 برای فضاهای کوچک بهتر است از مبلمانی که حجم کمتری دارند، استفاده کنید. انتخاب مبلمان کم حجم و دوجمله از جنس شیشه و روکش تمام شده‌ی خالص بهتر است.

تخت تاشو

تخت خواب تاشو یا همان تخت خواب قابل تاشو، یک نوع تخت خواب است که قابلیت تاشو کردن و جمع شدن دارد. این نوع تخت خواب برای فضاهای کوچک و محدود مناسب است زیرا امکان ذخیره سازی و استفاده از فضای بیشتر را فراهم می‌کند. با استفاده از مکانیزم‌های قابل تاشو، تخت خواب را می‌توان به سادگی باز و بسته کرد و در هنگام استفاده مجدد آن را باز کرد. خرید تخت خواب تاشو اغلب با سیستمی از تسمه‌ها، بندها یا مکانیزم‌های دیگر که قابلیت تاشو را فراهم می‌کنند، طراحی می‌شود. این نوع تخت خواب ممکن است در انواع و اشکال مختلفی وجود داشته باشد، از جمله تخت خواب تاشو دیواری که به دیوار نصب می‌شود و در زمان استفاده باز می‌شود و در زمان عدم استفاده به دیوار چسبانده می‌شود. تخت خواب تاشو یک ایده خلاقانه و کاربردی است که در فضاهای کوچک می‌تواند به شما کمک کند فضای بیشتری را بهره‌برداری کنید.

مبل تخت خواب شو

4. میز جلو مبلی مناسب بخرید

میز جلو مبلی مدرن فضای بهینه ای برای نگهداری لوازم پذیرایی در اختیار شما قرار می دهد‌. از این جهت شما علاوه بر داشتن یک میز برای صرف چای یا مهمانداری فضای کافی برای وسایل ضروری پذیرایی تان خواهید داشت. 

انواع مختلفی از میزهای جلو مبلی وجود دارند که می توانید به صورت اینترنتی در رابطه با آن تحقیق و انتخاب نهایی را  انجام دهید.

با خرید آنلاین میز جلو مبلی مورد نیاز، شما می‌توانید به  گالری آریامون مراجعه و محصولات سایت را بررسی نمایید. با خرید اینترنتی در وقت، انرژی و هزینه‌های خود صرفه جویی کنید. خرید اینترنتی میز جلو مبلی می‌تواند با توجه به تنوع بالا و خرید مستقیم از تولیدی، بهتر و به صرفه‌تر باشد.

5.از انواع نورپردازی و روشنایی استاندارد استفاده کنید

 استفاده از نوار نوری، لامپ‌های زمینی، لامپ‌های شومینه و ... می توانند به خانه شما زیبایی و جلوه ویژه‌ای ببخشند.

نورپردازی تاثیر زیادی در بزرگ نمایی خانه دارد‌. توجه داشته باشید که با یک نورپردازی اصولی می توانید خانه را بزرگ و روشن نشان دهید. همچنین احساس بهتری خواهید داشت. 

پنجره مدرن برای آپارتمان کوچک

6. درب‌ها و پنجره‌های مدرن بخرید

 استفاده از درب‌ها و پنجره‌های باز و بزرگ می‌تواند با نورپذیری بیشتر و احساس توسعه فضای بزرگتری به خانه کمک کند.

7. استفاده از ظروف و دکورهای ساده

 استفاده از ظروف شیشه‌ای و دیگر دکورهای شفاف به فضای خانه عمق و احساس زیبایی می‌بخشد. دکوری ساده مانند گلدان های تک رنگ استفاده کنید هرچه وسایل ساده تر باشد خانه شما بزرگ تر به نظر می رسد. از گلدان های متعدد و یا دکوری گروهی خودداری کنید.

8. منظم باشید

نظم و سادگی کمک می کند تا  فضا مرتب و بزرگ تر به نظر برسد. بی نظمی در خانه های کوچک باعث ایجاد ظاهر کوچک تر و ناخوشایند می شود‌‌.

ارگانایزر

مدیریت وسایل با نظم دهنده واقعا و عملا آسان تر می شود. نظم دهنده اندازه ها و رنگ های متنوعی دارند. و تقریبا وسیله ای نیست که نتوان در هر یک از آن ها جای داد. با نظم دادن موثر به وسایل زندگی و کاری تان، پیدا کردن آن ها نیز آسان تر می شود. نظم دهنده ها، یک راهکار موثر برای مدیریت و نظم بخشیدن به وسایل کار و زندگی.

نظم دهنده اتاق

استفاده از ارگانایزر یا نظم دهنده یک راه حل منطقی و مقرون به صرفه برای نظم بخشیدن به وسایل محیط منزل شما هستند.  بسیاری از آنها با اشغال فضای بسیار کم کمک می کند تا مدیریت بهتری روی وسایل داشته باشید. هزینه کم، تنوع در اندازه، دوام، تنوع رنگ و استحکام  نظم دهنده سان، مطمئنا می توانند تا مدت زمانی طولانی، باعث ایجاد آرامش و نظم در هر فضایی باشند.