تغییر فصل، فرصتی عالی برای بازنگری و به‌روزرسانی دکوراسیون خانه است. پذیرایی، قلب خانه، جایی که امروزه علاوه بر پذیرایی، به عنوان فضایی برای کار، مطالعه و گاهی استراحت کاربرد دارد، اهمیت ویژه‌ای پیدا کرده است. پس چه بهتر که با بازآرایی و طراحی مجدد آن شروع کنیم. در این مقاله، برای کسانی که به دنبال ایده‌های نوین در طراحی دکوراسیون پذیرایی ایرانی هستند، 14 ایده جذاب و خلاقانه را معرفی می‌کنیم. اگر به دنبال بازسازی و نوسازی فضای پذیرایی خود هستید، این مطلب را از دست ندهید.

 ایده دکوراسیون پذیرایی ایرانی

1. استفاده از رنگ سال در دکوراسیون پذیرایی ایرانی

برای کسانی که دنیای دکوراسیون را دنبال می‌کنند، می‌دانند که رنگ آبی-بنفش به عنوان رنگ سال 2022 از سوی موسسه پنتون انتخاب شده است. این رنگ، نویدبخش حضوری چشمگیر در طراحی داخلی است. پس چه بهتر که ما نیز این رنگ جذاب را به دکوراسیون پذیرایی ایرانی خود وارد کنیم. رنگ‌هایی مانند مشکی، سفید، خاکستری، بژ و سبز پاستلی، گزینه‌های عالی برای ترکیب با رنگ سال هستند و جلوه‌ای دلنشین به فضا می‌بخشند.  رنگ آبی-بنفش به عنوان رنگ سال 2022 انتخاب شده است و چه بهتر که ما نیز این رنگ زیبا و برجسته را در دکوراسیون پذیرایی ایرانی خود به کار ببریم. رنگ‌هایی مانند مشکی، سفید، خاکستری، بژ و سبز پاستلی مکمل‌های مناسبی برای ترکیب با این رنگ هستند. 

بیشتر بخوانید: چطور اتاق خوابی شیک و مدرن داشته باشیم؟

ایده های دکوراسیون پذیرایی ایرانی

2. حضور طبیعت در دکوراسیون پذیرایی

برای دوستداران سبک مینیمال، اضافه کردن یک یا دو گیاه بزرگ به گوشه‌های پذیرایی، و برای طرفداران سبک بوهمین، استفاده از گیاهان کوچک‌تر در سراسر فضا ایده‌آل است.

دکوراسیون پذیرایی ایرانی مدرن

3. استفاده از سبک اسکاندیناوی

سبک اسکاندیناوی با تاکید بر رنگ‌های روشن، عناصر چوبی و گیاهان با برگ‌های بزرگ، همراه با عناصر دکوری مکرومه، جلوه‌ای متفاوت به پذیرایی می‌بخشد.

بیشتر بخوانید: ایده ها چیدمان و دکوراسیون خانه کوچک

4. جداسازی فضا

استفاده از مبلمان، پارتیشن‌های دکوراتیو، میز کنسول و کتابخانه‌ها برای تفکیک فضاها، یک روش مدرن و جذاب است.

دکوراسیون پذیرایی ایرانی و شیک

5. کاغذ دیواری در دکوراسیون پذیرایی

کاغذ دیواری‌هایی با طرح‌های برجسته و بزرگ، انتخابی جسورانه برای اضافه کردن جلوه‌ای جدید به پذیرایی است.

6. استفاده از عناصر دکوراسیون دایره‌ای شکل

اضافه کردن صندلی‌ها و پاف‌های دایره‌ای شکل به فضایی که عمدتاً از اشکال هندسی مستطیلی و مربعی تشکیل شده، جلوه‌ای جدید به چیدمان می‌افزاید.

دکوراسیون پذیرایی سبک مدرن

7. عناصر روشنایی در دکوراسیون پذیرایی ایرانی جدید

در انتخاب عناصر روشنایی برای فضای پذیرایی ایرانی مدرن خود، گزینش یک آباژور زیبا به جای چراغ زمینی یا برعکس می‌تواند تأثیرگذار باشد. افزودن چراغ‌های دیواری، نوارهای نوری و چراغ‌های آویز نیز گزینه‌های دیگری برای تنوع در روشنایی این بخش از منزل شماست.

8. مبلمان با رنگ های گرم برای دکوراسیون پذیرایی

برای ایجاد یک فضای پذیرایی ایرانی مدرن با حسی گرم و دوستانه، انتخاب مبلمان در رنگ‌های گرم مانند کرم، زرد و قرمز می‌تواند بسیار مؤثر باشد. این رنگ‌ها به زیبایی با سبک مینیمالیستی و مدرن ترکیب می‌شوند.

  بیشتر بخوانید: همه چیز درباره سبک دکوراسیون نئوکلاسیک

9. بافت های مختلف در دکوراسیون پذیرایی ایرانی جدید

با افزودن انواع بافت‌ها مانند پارچه، چرم، پشم، شیشه، چوب، حصیر و پنبه به دکوراسیون پذیرایی ایرانی خود، می‌توانید به این فضا تنوع و جذابیت بیشتری ببخشید. این بافت‌ها را می‌توان در وسایل مختلف مانند روکش مبلمان، سبدها، گلدان‌ها، کوسن‌ها و میز و صندلی‌ها به کار برد.

دکور  پذیرایی ایرانی

10. استفاده از سبک تلفیقی در طراحی دکوراسیون پذیرایی

برای ایجاد یک دکوراسیون پذیرایی ایرانی منحصر به فرد، ترکیب سبک‌های مختلف مانند مدرن، روستیک، بوهمین و سنتی را در نظر بگیرید. با انتخاب یک سبک به عنوان سبک اصلی و ترکیب 20 درصد از عناصر دکوراتیو بر اساس سبک دیگر، می‌توانید فضایی جذاب و خاص خلق کنید.

 

11.حذف میز کار از دکوراسیون پذیرایی ایرانی جدید

 اگر میز کار خود را به فضای پذیرایی منتقل کرده‌اید، حذف آن می‌تواند حس و حال بهتری به دکوراسیون پذیرایی ایرانی جدیدتان ببخشد، حتی اگر برای مدت کوتاهی باشد.

 

12. استفاده از وسایل حصیری در چیدمان پذیرایی

 استفاده از وسایل دکوراتیو حصیری در دکوراسیون پذیرایی ایرانی جدید نه تنها برای سبک‌های روستیک یا بوهمین مناسب است، بلکه می‌تواند بخشی جذاب و تأثیرگذار در چیدمان‌های مدرن یا مینیمال باشد.

 

13. افزودن مبلمان کلاسیک در دکوراسیون پذیرایی ایرانی جدید

 اضافه کردن مبلمان کلاسیک به دکوراسیون پذیرایی ایرانی جدید می‌تواند فضایی زیبا و زنده ایجاد کند، به‌ویژه اگر از سبک‌های مدرن و مینیمال خسته شده‌اید.

 

14. انتخاب عناصر دکوراسیون چند منظوره

 هنگام تغییر دکوراسیون، در نظر گرفتن عناصر چند منظوره مانند پاف‌های صندوق‌دار یا مبل‌های تخت‌خواب‌شو می‌تواند استفاده بهینه‌ای از فضا ایجاد کند و در عین حال جلوه‌ای مدرن به دکوراسیون پذیرایی ایرانی جدید شما ببخشد.

کلام آخر 

به عنوان نکته پایانی، از همراهی شما با ما در معرفی ۱۴ ایده برای طراحی دکوراسیون پذیرایی ایرانی جدید سپاسگزاریم. خوشحال خواهیم شد اگر شما نیز ایده‌هایی که برای بهبود چیدمان پذیرایی‌تان به کار برده‌اید را با ما و دیگر خوانندگان به اشتراک بگذارید.