این روزها تغییرات دکوراسیون بر دیوار پشت تلویزیون متمرکز است. با طراحی دیوار پشت تلویزیون و اختصاص دادن بخش مجزایی از پذیرایی به آن دکور کلی منزلتان را تغییر دهید.جدیدترین مدل های تی وی وال برای انواع دکوراسیون داخلی طراحی شده اند که می تواند نقش به سزایی در زیبایی چیدمان داشته باشد. طرح های بی نظیری از مدل های مختلف تی وی وال با متریال مختلف وجود دارد که می تواند بخش پذیرایی خانه را منحصر به فرد و چشم گیر تر از گذشته نماید. تی وی وال در واقع ترکیب متناسبی از چوب، فلز و متریال مختلف است که با رنگ و لعابی خلاقانه فضایی متفاوت برای قرار دادن تلویزیون را در اختیار شما قرار میدهد. همچنین با نورپردازی های مختلف می توان دیوار پشت تلویزیون لوکس و متفاوتی را ایجاد نمود.

نکاتی که قبل از خرید تی وی وال باید در نظر داشته باشید

برای خرید جدید ترین مدل های تی وی وال مهم ترین نکته هماهنگی میان طرح انتخابی و سبک دکوراسیون داخلی است. با توجه به این مسئله شما می توانید انواع مختلفی از تی وی وال در سبک های مدرن، کلاسیک و .. را انتخاب و برای طراحی آن اقدام نمایید. به دلیل فضای ویژه ای که تی وی وال در پذیرایی دارد. نیاز است که قبل از خرید تی وی وال به آن دقت ویژه داشته باشید تا انتخابی دقیق و درست داشته باشید. برای شناخت انواع تی وی وال و سبک های مختلف آن نیاز به دریافت مشاوره از کارشناسان دکوراسیون داخلی دارید. به همین منظور می‌توانید مشاوره های لازم را از متخصصین آریامون دریافت نمایید و با انواع تی وی وال در سایت آریامون آشنا شوید.

معرفی طرح های مختلف تی وی وال

طرح های بسیار مختلفی از انواع تی وی وال وجود دارد که در سبک های مدرن و کلاسیک و لاکچری عرضه می شوند. تی وی وال ها معمولا از متریالی مانند ام دی اف، چوب ، چوب های ترمو و .. ساخته می شوند. معمولا یک دیوار از پذیرایی به تی وی وال اختصاص داده می شود و طرح آن بر اساس وسایل موجود در خانه مانند فرش و مبلمان هماهنگ می شود. به طور کلی انواع تی وی وال شامل مدل های زیر هستند:

 • تی وی وال مدرن 

 • تی وی وال کلاسیک

 • تی وی وال ساده 

 • تی وی وال لاکچری 

در ادامه پرفروش ترین طرح های تی وی وال به همراه مدل های مختلف آن معرفی شده است. 

 1. تی وی وال ساده و شیک 

خرید تی وی وال  ساده و شیک با چالش هایی همراه است. دیواری که برای نصب تی وی وال انتخاب می کنید مهم است و باید طرحی انتخاب کنید که در عین زیبایی ،سادگی را به همراه داشته باشد.  مزیت انتخاب تی وی وال ساده و شیک این است که طرح آن تکراری و خسته کننده نخواهد بود. 

 تی وی وال ساده و شیک با رنگ، طرح و جنس های متفاوت تولید می‌شوند. با اختصاص دادن یکی از دیوار های خانه به دیوار پشت تلویزیون ساده و شیک یک نقطه کانونی در پذیرایی ایجاد می کنید.از نظر طراحان دکوراسیون بسیار مهم و قابل توجه است.در تی وی وال های ساده از چوب های ام دی اف با رنگ های خنثی استفاده می شود و معمولا همراه آن شلف در ابعاد مختلف برای نگهداری وسایل در نظر گرفته می شود.

دسته متریال هایی که در اجرا مورد استفاده قرار میگیرند وزن بسیار سبک دارند.اکثر متریال های این دسته بندی، نصب آسان و سریع را به‌همراه خواهند داشت. قابل شستشو می باشند و و اکثر محصولات قابلیت اجرا بر روی دیوار مرطوب را دارند. تنوع بافت و رنگ بندی بسیار بالایی دارند و با توجه به سلیقه کارفرما و یا طراحی انجام شده انتخاب میشوند. قیمت ارزان و مقرون به‌صرفه خواهند داشت و به راحتی تهیه میشوند.

%D8%AA%DB%8C-%D9%88%DB%8C-%D9%88%D8%A7%D9%84-%D9%84%D8%A7%DA%A9%DA%86%D8%B1%DB%8C

 1. تی وی وال لاکچری 

در طراحی جدیدترین مدل های تی وی وال لاکچری از انواع متریال مانند چوب ، ام دی اف و ترمووود ها استفاده می شود. اما بیشتر مدل های تی وی وال لاکچری با ورق های ماربل شیت ارائه می شوند. ماربل شیت ورق هایی نازک  با طرح های چوب و سنگ هستند که قابلیت نصب و نگهداری راحتی دارند.

 استفاده همزمان از ماربل شیت ها و چوب های ترمو سبک متفاوتی از دیوار های پشت تلویزیون را ایجاد می کنند که چشم نواز و خیره کننده هستند. تی وی وال لاکچری دارای رنگ ها و تزئینات بسیار متفاوت مانند طرح سنگی یا چوبی است که در آن از نوارهای طلایی و نقره در بخش های مختلفی از کار استفاده می شود.

البته در ساخت تی وی وال لاکچری از مواد اولیه گران قیمت و با ارزش مانند سنگ های طبیعی، چوب های طبیعی و شیشه نیز استفاده می شود. دیوار تی وی لاکچری ممکن است نورپردازی های حرفه ای و آینه کاری های بسیار ظریف هم در بر داشته باشد.

 1. تی وی وال نئوکلاسیک 

 با وجود اینکه جدید ترین مدل های تی وی وال هایی که امروزه طراحی می شوند برگرفته از سبک مدرن هستند. طراحی در سبک های کلاسیک و نئوکلاسیک هم وجود دارد. تی وی وال نئوکلاسیک با یک چیدمان زیبا و منظم ذهن بیننده را به سمت تلویزیون متمرکز می کند. در طراحی تی وی وال نئوکلاسیک از  طرح های شلوغ و پر از تزئینات پرهیز می شود . در طرح های تی وی وال نئوکلاسیک بیشتر از طرح های لوکس و با ابزارهای ساده استفاده می گردد.

 1. تی وی وال مدرن 

امروزه جدید ترین مدل های تی وی وال با تمرکز ویژه تری در سبک مدرن طراحی می شوند که می توانید ظاهر آن را با آینه کنسول و یا میز جلو مبلی هماهنگ کنید. اگر سایر وسایل خانه ساده هستند دیوار پشت تلویزیون مدرن انتخاب درستی است. تی وی وال مدرن ساده است و در طراحی آن المان های بسیار لوکس و بدون طرح های شلوغ استفاده می شود. تی وی وال مدرن از ورق های ام دی اف هایگلاس و یا  ساده ساخته می شود. تی وی وال مدرن  به گونه طراحی می شود که زاویه دید افراد به تلویزیون  مستقیم و با تمرکز ویژه باشد.  در طراحی دیوار تلویزیون با سبک مدرن جایگاه مناسبی برای مخفی کردن سیم های متصل به تلویزیون، کابل ها، ترانس و سایر اجزای مربوط به تلویزیون در نظر گرفته می شود تا در نهایت دیوار تلویزیون بسیار ساده، مرتب و بدون بخش های اضافی به نظر برسد.

%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D8%AA%DB%8C-%D9%88%DB%8C-%D9%88%D8%A7%D9%84

 1.  تی وی وال با کناف

در طرح های تی وی وال استفاده از کناف رایج است.معمولا بخشی که تلویزیون قرار است روی آن قرار بگیرد با استفاده از ابزارها و کناف کاری تهیه می شود. کناف ها در ابعاد و اندازه های مختلفی طراحی و اجرا می شوند و بیشتر به صورت یک قاب مستطیلی روی دیوار تی وی قرار می گیرد و نقش یک قاب برای تلویزیون را ایفا می کند. ترکیب کناف با متریال دیگری مانند دیوارپوش ها ظاهر لوکس و زیبایی را به همراه دارد. همچنین امکان نورپردازی در  تی وی وال با کناف وجود دارد که باعث ایجاد ظاهر متفاوت می شود.

 1. تی وی وال کلاسیک 

تی وی وال کلاسیک طراحی متفاوت تری نسبت به سایر دیوارهای پشت تلویزیون دارد. تی وی وال کلاسیک بیشتر شبیه به یک دیوار با تزیینات لوکس است که تلویزیون بخش مهمی از آن را تشکیل می دهد. در تی وی وال کلاسیک انواع تزئینات مانند ابزارهای چوبی یا گچی، چراغ دیواری و … مورد استفاده قرار می گیرد. برای نگهداری ملزومات تلویزیون  در دیوار پشت تلویزیون کلاسیک، معمولا از  میز تلویزیون  دیواری  با طرح های کلاسیک استفاده می شود.

%D8%AA%DB%8C-%D9%88%DB%8C-%D9%88%D8%A7%D9%84-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF

 1. تی وی وال با چوب ترمو 

چوب های ترمو یا ترمو وود یکی از محصولات محبوب در طراحی دکوراسیون داخلی است. چوب های ترمو با ساختار مقاوم و با دوامی که دارند، بسیار سبک بوده و دارای طرح های متنوعی از چوب هستند. ظاهر آن کاملا شبیه به چوب طبیعی است و میتوان بخشی از دیوار تلویزیون را به آن اختصاص داد. با استفاده از دیوارپوش چوبی می توان تی وی وال با چوب ترمو را طراحی و اجرا کرد. نمونه های بسیار زیبا و منحصر به فردی از تی وی وال با چوب ترمو وجود دارد که  می تواند دکور خانه را با تغییرات چشمگیری توام با حس گرمی و صمیمیت همراه کند.