برای ایجاد دکوراسیونی متفاوت در فضای خانه نیاز است که شما ابتدا وسایل خود را به خوبی مورد بررسی قرار دهید و با توجه به سبک چیدمان منزل سعی کنید که با خرید وسایل ساده بتوانید دکور خانه را تعویض نمایید. اگر به دنبال ایده هایی برای داشتن سالن پذیرایی شیک و لاکچری هستید بهتر است که جا به جایی وسایل را هم مد نظر قرار دهید. ممکن است نیاز به تغییر موقعیت وسایل باشد. در این صورت شما به کمک دیگران هم نیاز دارید.آریامون، 5 ایده برای داشتن سالن پذیرایی شیک و لاکچری به شما پیشنهاد  می دهد که به کمک آن می توانید سالن پذیرایی متفاوت و منحصر به فردی داشته باشید. 

ایده دکوراسیون سالن پذیرایی شیک

دکوراسیون سالن پذیرایی شیک دارای سبک مشخصی است. در اولین مرحله نیاز دارید که سبک دکوراسیون خانه را مشخص کنید. اگر به تازگی قصد خرید وسایل منزل را دارید بهتر است که یکی از سبک های مدرن یا کلاسیک را انتخاب و مطابق با آن لوازمی مانند میز تلویزیون ، آینه کنسول و میز جلو مبلی را خریداری نمایید. حتی نیاز است که شما در زمان خرید به تناسب و هماهنگی وسایل و جاکفشی و کتابخانه توجه داشته باشید. 

دکوراسیون سالن پذیرایی

دکوراسیون سالن پذیرایی شیک و لاکچری دارای ظاهری هماهنگ میان وسایل است. در دکوراسیون های شیک معمولا از طیف رنگ ها با توجه به رنگ های مکمل آن استفاده می شود و نیاز است که ترکیب رنگ ها هارمونی چشم نوازی داشته باشند.برای داشتن دکوراسیون سالن شیک موارد زیر را مد نظر قرار دهید:

 1- از انواع طرح های دیواری مدرن استفاده کنید.

اگر به دنبال یک دکوراسیون جذاب و بروز هستید، می‌توانید از طرح‌های مدرن که برای دیوار ارائه شده اند استفاده کنید. از طراحی های چشم نواز و پر از رنگ‌های جذاب برای دیوارها، پترن‌های خلاقانه برای پرده‌ها و مبلمان مدرن استفاده کنید.

2- طیف رنگی مناسبی انتخاب کنید.

 انتخاب رنگ‌های مناسب برای فضای پذیرایی بسیار مهم است. می‌توانید از ترکیب رنگ‌های آرام و متناسب با هم استفاده کنید. رنگ‌های ملایم و خنثی (خاکستری، بژ، سفید) بسیار مطلوب هستند و به راحتی با رنگ های مکمل دیگر ترکیب می شوند. همچنین رنگ آبی روشن، سبز طبیعت و زرد آرامش‌بخش می‌تواند گزینه‌های مناسبی باشند که شما در سایر وسایل از آن استفاده کنید. برای مثال می توانید بخش کوچکی از پرده و یا کوسن های مبل را به رنگ های مکمل اختصاص دهید.

3-وسایل دکوری بزرگ استفاده کنید.

اگر سالن پذیرایی شما فضای بزرگی دارد، می‌توانید بخش مناسبی از آن را برای قرار دادن وسایل دکوری با ارزش در نظر بگیریدو از فضای آن بهره ببرید.می توانید از گلدان های بزرگ و یا آباژور های لوکس استفاده کنید. همچنین تابلوهای نقاشی یا آبنماهایی که دارای نورهای ملایم هستند گزینه های مناسبی هستند. این عناصر به فضای خانه شکوه و تجمل می‌بخشند.

4-خانه را نورپردازی کنید. 

با نور پردازی در سقف خانه یا بخش هایی از دیوار ظاهر بسیار لوکسی در خانه ایجاد می شود. نور مناسب برای سالن پذیرایی بسیار اهمیت دارد. از نور مستقیم و نورپردازی مناسب برای برجسته کردن بخش‌هایی از سالن استفاده کنید. مثلا می توانید برای نمایش تابلوها و یا دیوار عکس ها از چراغ های دیواری استفاده کنید. همچنین، از لامپ‌ها و لوسترهای جذاب برای ایجاد جو رمانتیک و دلنشین استفاده کنید.امروزه استفاده از نورهای مخفی در قسمت های مختلف سقف ظاهر بسیار متفاوت و لوکسی را ایجاد می کند. 

ایده دکوراسیون پذیرایی خانه

استفاده کردن عناصری از طبیعت  به دکوراسیون سالن پذیرایی، کمک می کند تا فضای خانه سرشار از زندگی و تازگی شود. البته بهتر است که به جای استفاده از چندین گلدان کوچک در قسمت های مختلف خانه از دو یا سه گلدان بزرگ در بخش هایی که کانون توجه است استفاده کنید. در کنار این تزئینات، استفاده از گل و گیاهان زنده، سنگ‌های تزئینی، برگ‌های خشک، آبشارهای کوچک و شمعدان‌ها می‌تواند به فضا طراوت و زیبایی بیفزاید.

برای دکوراسیون داخل خانه می توانید طرح ها و سبک های مختلفی از دکوراسیون را مشاهده کنید و طبق وسایلی که در اختیار دارید، چیدمانی اصولی را انجام دهید. حفظ تعادل و هماهنگی در دکوراسیون سالن پذیرایی بسیار مهم است. از ترکیب مناسب رنگ‌ها، الگوها و طرح‌ها در انتخاب مبلمان و وسایل دکوراتیو استفاده کنید تا تعادل و هماهنگی در فضا ایجاد شود.

دکوراسیون داخلی سالن پذیرایی 

برای دکوراسیون داخلی سالن پذیرایی مهم تر از هرچیز خرید میز تلویزیون و انتخاب دیوار تی وی مناسب است. با اختصاص دادن بخش مناسبی از پذیرایی به تلویزیون می توانید نقطه توجه را به طور درستی ایجاد کنید. دیواری تی وی امروزه طرح های بی نظیر و لوکسی دارد که به خانه شما ظاهر متفاوت و بسیار لوکسی را ارائه می دهد. اگر تمایل دارید که چیدمان منزل شما متفاوت و خاص باشد، خرید تی وی وال مدرن از جانب آریامون توصیه می شود.

دکوراسیون پذیرایی شیک

برای داشتن دکوراسیون پذیرایی شیک استفاده از مجسمه های کوچک و ریز و یا گلدان با سایز های غیر استاندارد ممنوع است. سعی کنید از مجسمه هایی ی رنگ و یک جنس استفاده کنید. از شلوغ کردن فضای خانه با وسایل دکوری جلوگیری کنید. امروزه استفاده از پرده های پر زرق و برق و دارای والان مرسوم نیست. پرده های پذیرایی ساده و شیک را امتحان کنید. سعی کنید گلدان هایی با جنس سرامیک یا چوب را انتخاب کنید و گل های مناسبی در آن قرار دهید. استفاده از تابلوهای شلوغ و با رنگ بندی های مختلف نیز باعث ایجاد فضای نامناسب می شود. بهتر است که یک تابلوی بزرگ ، مدرن با قابی ساده استفاده کنید تا متراژ خانه تان بزرگ و منظم به نظر برسد. 

دکوراسیون پذیرایی ایرانی

امروزه در خانه های ایرانی سعی در ایجاد فضایی لوکس و لاکچری است. شاید برای انتخاب وسایل دکوری به دنبال لوازم ترکیه ای باشید. مثلا  خرید میز تلویزیون لاکچری ترکیه ای یا آینه کنسول ترکیه ای مد نظرتان باشد. اما به راحتی با وسایل ایرانی هم می توانید دکوراسیونی زیبا داشته باشید. دکوراسیون پذیرایی ایرانی با استفاده از فرش ایرانی مرغوب و مبلمانی کلاسیک با کنده کاری های هنرمندانه بسیار جذاب، دلنشین و سرشار از احساس صمیمیت است. برای داشتن دکوراسیون پذیرایی ایرانی شیک، نیاز است که تنها در انتخاب رنگ وسایل دقت کنید و تمامی لوازم را در یک طیف رنگی مناسب انتخاب کنید. اگر هارمونی رنگ را به خوبی رعایت کنید خانه ای بسیار زیبا و کاملا ایرانی خواهید داشت. خانه ایرانی اصیل یکی از زیباترین دکوراسیون های منزل است که به شما و مهمانان، احساس خوشایندی از زندگی و گرمی را القا می کند.

دکوراسیون خانه عروس

سالن پذیرایی شیک عروس

اگر مشغول خرید جهیزیه هستید و به دنبال وسایلی برای سالن پذیرایی شیک عروس هستید، بهتر است که موارد ساده ای را رعایت کنید. توجه به این نکات به شما کمک می کند تا در عین سادگی خانه ای شیک و مدرن داشته باشید.  برای دکور کردن سالن پذیرایی شیک عروس از رنگ های متضاد استفاده نکنید. ترکیب رنگ های طوسی و قرمز ، طوسی و زرد، رنگ های فانتزی مانند صورتی و آبی پاستیلی برای انتخاب وسایل و مبلمان مناسب نیستند. ترکیب رنگ های ذکر شده باعث می شود که ظاهر خانه شما خیلی زود تکراری و خسته کننده شود. همچنین سعی کنید وسایل را طوری انتخاب کنید که همیشه لوکس و زیبا به نظر برسند. در زمان خرید وسایل، سعی کنید لوازمی ساده و بدون تزیینات اضافی را انتخاب کنید. انتخاب یک رنگ برای وسایل هم کار اشتباهی است. ممکن است بخواهید تمام وسایل خانه تان سفید یا طوسی باشد. از رنگ های مکمل کمک بگیرید تا دکوراسیون خانه تان استاندارد و طبق اصول چیدمان داخلی انجام شود.  دقت داشته باشید که سبک دکوراسیون خانه را طوری انتخاب کنید که برای خرید سرویس خواب هم هماهنگی لازم ایجاد شود.

دکوراسیون پذیرایی بزرگ 

استفاده از وسایلی هماهنگ و در رنگ های خنثی ظاهر خانه تان را زیبا و لوکس می کند. در دکوراسیون پذیرایی بزرگ نیاز است که از گلدان های بلند یا تابلوهای نقاشی بزرگ استفاده کنید. استفاده از وسایل ساده در کنار پرده پذیرایی با شکوه جلوه خوبی به خانه می دهد. 

دکوراسیون پذیرایی کوچک 

اگر صاحب خانه ای کوچک هستید، باید دقت بیشتری داشته باشید. انتخاب اشتباه وسایل و رنگ های نامناسب ممکن است باعث شود تا ظاهر خانه تان شلوغ  و نامنظم به نظر برسد. همچنین انتخاب وسایل اشتباه ممکن است باعث شود تا خانه کوچک و دلگیر شود. برای دکوراسیون پذیرایی کوچک نیاز است که از وسایلی با رنگ های روشن استفاده کنید. مبلمان، میز تلویزیون، میز جلومبلی، جاکفشی و میز تلویزیون را در رنگ های روشن مانند سفید، کرم ، طوسی روشن و یا چوب طبیعی با زمینه روشن انتخاب کنید. از پرده های ساده کمک بگیرید و فرشی با طرح ساده انتخاب کنید. زمینه فرش هرچه روشن تر باشد خانه دلباز تر به نظر می رسد. استفاده از قاب آینه و یا آینه ای ایستاده باعث ایجاد خطای دید و فضا سازی بیشتر در منزل می شود.