بعد از خرید سرویس خواب یا خرید تخت خواب قطعا  انتخاب رو تختی مد نظرتان خواهد بود!!  خرید روتختی فضای اتاق خواب دلنشین، زیبا و لوکس می شود. استفاده از رو تختی اتاق را دارای هویت و زیبایی منحصر به فرد خواهد نمود. برای خرید روتختی نیاز است که دقت و توجه ویژه ای به خرج دهید. با انتخابی دقیق دکوراسیون اتاق را با تغییرات چشمگیری همراه نمایید، اما دقت داشته باشید که رو تختی مناسب را خریداری نمایید. به خصوص اگر سرویس خواب مدرن را انتخاب کرده اید، باید با توجه به سبک دکوراسیون داخلی اتاق این اقدام را انجام دهید. خرید روتختی مناسب برای سرویس خواب مدرن بسیار لذت بخش است چرا که  رو تختی های با سبک مدرن دارای تنوع بسیار زیادی هستند و شما با هر ذوق و سلیقه قادر به انتخاب یک مورد خواهید بود.

روتختی مناسب تخت خواب مدرن 

 برای خرید روتختی مناسب تخت خواب مدرن با توجه به سبک تخت خواب و طرح و رنگ آن این اقدام را انجام دهید. دقت کنید که از رنگ های مناسب که هارمونی خوبی با تخت خواب دارد استفاده کنید. رو تختی های مدرن معمولا دارای طرح های ساده و پارچه های تک رنگ هستند اما ممکن است که مدل هایی با طرح و نقشه های مدرن نیز وجود داشته باشد. اگر سرویس خواب یا تخت خواب سفید رنگ دارید، به راحتی می توانید طیف های رنگی مختلفی را خریداری کنید. اما اگر تخت خواب چوبی دارید، ممکن است با توجه به تیره یا روشن بودن چوب نیاز به دقت در انتخاب رنگ روتختی باشد. به طور کلی در زمان خرید روتختی مناسب تخت خواب مدرن  دقت کنید که دارای ویژگی های زیر باشد:

طرح ساده و مینیمال 

یکی از ویژگی‌های اصلی طراحی مدرن، سادگی و خلوص است. روتختی‌های ساده، بدون الگوهای پیچیده و با رنگ‌های یکدست یا تن‌تنها با چند خط یا نقطه به عنوان جزئیات، می‌تواند مناسب باشد. در نظر داشته باشید که طرح های سلطنتی یا کلاسیک برای تخت خواب مدرن مناسب نیست. معمولا رو تختی های سلطنتی که جنس ساتن یا مخمل دارند برای سرویس خواب کلاسیک مناسب است.

رنگ‌های ملایم و طبیعی

 رنگ‌هایی مانند خاکستری، سفید، نوک مدادی، بژ یا هر رنگ دیگری که ملایم و کم رنگ است، می‌تواند به جلوه مدرن کمک کند. البته می توانید رنگ های شاد و زنده تر را نیز خریداری نمایید و این به جسارت شما در انتخاب و ادغام رنگ ها بستگی دارد. به طور کلی اگر اهل سادگی هستید بهترین گزینه ها خرید روتختی طوسی یا کرم رنگ است. رنگ های ملایم خسته کننده و تکراری نمی شوند و همیشه زیبا و جذاب به نظر می رسند.

کیفیت بالای پارچه 

پارچه و متریال روتختی را مورد بررسی قرار دهید. جنس های مرغوب و با کیفیت را خریداری کنید که با استفاده دچار تغییر فرم یا رنگ نشوند. در نظر داشته باشید که روتختی با کیفیت در اثر شستشو یا استفاده دچار پوسیدگی یا کرک نمی شود و شما برای مدت طولانی از آن استفاده خواهید کرد. استفاده از موادی مانند پنبهٔ ارگانیک یا لینن با کیفیت بالا می‌تواند به جلوه و احساس لوکس و مدرن کمک کند. استفاده از تکه‌های مختلف پارچه، مانند یک پتو نازک یا یک پتوی پولیشی روی روتختی، می‌تواند جلوهٔ مدرن و گرمایی به اتاق اضافه کند.

با توجه به این نکات و مطابقت آنها با سایر عناصر داخلی اتاق، می‌توانید روتختی مناسب برای سرویس خواب مدرن خود انتخاب کنید.

تفاوت روتختی کلاسیک و مدرن 

روتختی کلاسیک معمولاً دارای الگوهای گل‌دار، جغرافیایی یا دارای جزئیات سنتی و پیچیده است، در حالی که روتختی مدرن به سادگی، خطوط صاف و رنگ‌های نوترال یا یکدست تمایل دارد. روتختی کلاسیک ممکن است از پارچه‌های با بافت سنگین‌تر و جزئیاتی مانند گل‌دوزی یا پیچیدگی‌های دیگر بهره‌برداری کند. در مقابل، روتختی مدرن ممکن است از مواد سبک‌تر و ساده‌تری استفاده کند و معمولاً به دور از زیاده‌روی و پیچیدگی است. همچنین، روتختی مدرن معمولاً با فضاها و دکوراسیون‌های مدرن‌تر بهتر هماهنگ می‌شود، در حالی که روتختی کلاسیک بهتر با فضاهایی که جزئیات سنتی‌تر دارند، مطابقت دارد.

مزایای استفاده از روتختی 

روتختی، علاوه بر جلوهٔ زیبایی که به اتاق می‌بخشد، چندین کاربرد و مزیت دارد:

1. حفاظت از تشک: روتختی از تشک در برابر چرک، گرد و غبار، مایعات افتاده، و سایر آلودگی‌ها محافظت می‌کند.

2. راحتی اضافی: بعضی از روتختی‌ها دارای لایه‌ای از پنبه یا مواد دیگر هستند که به راحتی اضافی در هنگام خواب کمک می‌کنند.

3. جلوهٔ زیبایی: روتختی می‌تواند یک جلوهٔ تکمیلی و هماهنگ به دکوراسیون اتاق خواب ببخشد. با انتخاب روتختی با الگوها و رنگ‌های مختلف، می‌توان ظاهر اتاق را به راحتی تغییر داد.

4. گرمای اضافی: در فصل‌های سرد، روتختی می‌تواند یک لایهٔ گرما به تخت اضافه کند.

5. حفاظت از لباس‌های خواب: با جلوگیری از تماس مستقیم لباس‌های خواب با تشک، روتختی می‌تواند عمر لباس‌های خواب را افزایش دهد.

6. سهولت در نگهداری و تمیز کردن: روتختی‌ها معمولاً قابل شستشو در ماشین لباس‌شویی هستند، بنابراین در صورت آلودگی یا لکه رفتن می‌توان آنها را به راحتی تمیز کرد.

با توجه به کاربردها و مزایای ذکر شده، استفاده از روتختی در سرویس خواب توصیه می‌شود.