منو محصولات آریامون
سبد خرید شما
حمل رایگان به سراسر کشور برای خرید های بیشتر از 15.000.000 تومان

لوازم دکوری خانه و وسایل تزیینی منزل

امروزه چیدمان خانه از فاکتورهای مهم طراحی داخلی منزل می باشد. چیدمان به دو دسته راحت و مدرن و کلاسیک و رسمی تقسیم میشود. در انتخاب و چیدمان دکوراسیون باید به نکات مهمی از جمله متراژ، شکل، نور، فضا و غیره توجه کرد. دکوراسیون خانه های با ابعاد متفاوت مثل مربع و مستطیل با هم متفاوت است. خانه هایی که مشرف به نور طبیعی هستند، شرایط بهتری را برای دکورکردن دارند. در انتخاب دکوراسیون و چیدمان منزل، سلیقه و نظر صاحب خانه اهمیت دارد ولی قوانین و اصولی نیز در دکوراسیون وجود دارد، که برای هر چه بهتر شدن آن باید رعایت کرد. اگر بخواهیم به چند نکته از آن اشاره کنیم می توان به : کاربرد چند رنگ به صورت همزمان اشتباه است و یا اصولا نباید مبلمان را به دیواره پشت آن چسباند. در استفاده از دکوریجات نباید زیاده روی کنید. در انتخاب رنگ ها از رنگ مکمل استفاده کنید، به طوریکه اگر مبلمان شما طیف رنگ سرد باشد بهتر است از رنگ هایی با طیف رنگ های گرم برای دیوارها و یا پرده ها استفاده شود. علاوه بر این ها استفاده از گیاهان طبیعی در دکوراسیون می تواند جلوه خوبی به دکوراسیون و حس سرزندگی به خانه شما بدهد.

راهنمای خرید لوازم دکوری و وسایل تزیینی

اما جدا از اینکه چیدمان خانه شما در کدام دسته باشد، خانه به دکور و وسایل تزيینی نیاز دارد، برخی از این وسایل مناسب با تمام سلیقه ها و خانه هاست. این لوازم تزیینی که در گوشه کنار خانه شما قرار گرفته و به شما کمک خواهد کرد تا فضای زندگی شما زیباتر و جلوه بیشتری داشته باشد. از مزایای این لوازم این است که فرقی نمی کند بودجه شما در چه حدودی باشد با هر مقدار پولی که دارید میتوانید با خرید وسایل کوچک، منزل خود را زیباتر کنید. برای استفاده از وسایل دکوری ممکن است سوال های زیادی در ذهنتان شکل بگیرد مانند آیا منزل من به لوازم دکوراتیو نیاز دارد، اگر جواب مثبت باشد مدل، جنس، اندازه آن به چه صورت است؟ چه مدلی از لوازم دکوری به سبک چیدمان می آید؟ پارچه های مختلف لوازم دکوری چه خصوصیاتی دارد و از کجا باید تهیه شود؟ مدل های جدید اکسسوری چیست و محل خرید عمده این وسایل کجاست؟

تمام این سوال ها و جواب های آن ها می تواند ما را در انتخاب و خرید و چیدمان این لوازم راهنمایی کند. برای پاسخ به این سوال ها ابتدا باید بتوانیم تعریف مشخصی از  لوازم دکوری داشته باشیم.

به چه وسایلی لوازم دکوری می گویند؟

 دکوریجات به وسایل کوچک و ریز در خانه می گویند که حالت تزیینی دارد و می تواند کاربردی خاص نداشته باشد، ولی بیشتر برای زیبایی و زیباترکردن محیط و قفسه ها و یا بوفه و محصولات چوبی استفاده می شود. از جمله لوازم دکوری میتوان به : رومیزی، کوسن، مجسمه، گلدان، پرده، لوستر و قاب عکس اشاره کرد. اکثر این وسایل لوازم کوچک و قابل حمل می باشند که به سلیقه صاحب خانه خریداری و چیدمان میشود.

راهنمایی درباره دکور و تزیینات خانه

وسایل تزیینی و لوازم دکوری شیک حس خوبی به خانه شما می دهد و باعث تنوع در دکوراسیون و چیدمان منزل می شوند، بنابراین باید با توجه و ظرافت خاصی برای خانه انتخاب شوند. این لوازم دکوری فقط مخصوص به نشیمن و پذیرایی نیست و می توان از آن ها برای آشپزخانه نیز استفاده کرد. با کمی ایده و خلاقیت می توان از ساده ترین و ارزان ترین وسایل و حتی دورریختنی ها ، دکوری های فانتزی و حتی لوکس تهیه کرد. وسایل تزیینی بنا بر سبک خانه ، می تواند طراحی های سنتی و مدرن داشته باشد. برای دکوراسیون اتاق پذیرایی می توان از دکوری های لوکس تر استفاده کرد و برای آشپزخانه از وسایل فانتزی تر بهره برد. 


کیفیت از کمیت مهم تر است

متخصصان و کارشناسان دکوراسیون داخلی در استفاده از یک گلدان و یا تابلو با کیفیت و یا یک شاهکار نقاشی است زیرا که چیدمان خانه شما را بسیار زیبا و منحصربه فرد، نسبت به زمانی که از عناصر بی کیفیت و ارزان استفاده می کنید خواهد کرد.  

ابعاد و سایز مناسب

یک اصل مهم در چیدمان لوازم دکوری ابعاد و تناسب آن میباشد. به طور مثال یک قاب ده در ده بر روی یک دیوار خالی بزرگ، به اندازه به زور جا دادن یک مبلمان 12 نفره در اتاق چهار متری بی معنی می باشد. در انتخاب وسایل تزیینی باید به اندازه کلی اتاق و اسباب و اثاثیه کلی آن توجه کرد. اگر ابعاد خانه شما کوچک است از لوازم دکوری حجیم استفاده نکنید و برعکس.

استفاده از رنگ و بافت

 استفاده از رنگ و بافت میتواند کمک بسیاری در دکوراسیون شما داشته باشد. به این صورت که اگر وسایل خانه شما شلوغ و دارای طراحی های بیشمار باشد با استفاده از کوسن و ملحفه و فرش های ساده میتوانید چیدمان خانه تان را چشم نواز و متعادل کنید و بالعکس اگر دارای وسایل ساده بودید میتوانید از از بافت ها و طرح های پرکار و شلوغ برای تنوع بیشتر استفاده کرد.

تنوع مختلف لوازم دکوری و تزیینات منزل 

گلدان ها

انتخاب گلدان برای منزل یکی از انتخاب های راحت برای فضا می باشد، با این انتخاب شما میتوانید فضایی رمانتیک و سرزنده داشته باشید. قراردادن گل طبیعی در چیدمان خانه میتواند از روزمرگی ها کم کرده و باعث نشاط آن گردد. در انتخاب گل های داخل گلدان میتوان از پالت رنگی که در چیدمان خانه استفاده شده است کمک گرفت. 

آینه ها

از زیباترین وسایل دکوری آینه ها هستند. آینه ها می توانند بنا به چیدمان خانه بزرگ و کوچک باشند. اگر به سقف خانه آینه زده شود نور خانه را چندین برابر خواهد کرد و اگر در گوشه ها گذاشته شود نور را به نقاط تاریک گوشه ها هدایت خواهد کرد. اگر فضای خانه شلوغ باشد با استفاده از یک آینه ساده میتوان سادگی آن را کاهش داد و اگر فضا خلوت باشد با استفاده از قاب های دور آینه در رنگ های مختلف میتواند شکوه و جلوه خاصی به چیدمان خانه ببخشد.

آثار هنری

استفاده از آثار هنری در دیوار خالی و سفید خانه ها می تواند تاثیر زیادی در دکوراسیون خانه داشته باشد. آثار هنری به دلیل منحصر به فرد بودن خود خانه و چیدمان را متفاوت می کند. آثار هنری میتواند مجسمه سنگی، فلزی، پلی استر، چوبی و یا دست ساز های رزینی باشد. از دیگر آثار هنری نقاشی ها هستند که می تواند رنگ های مختلفی داشته باشد و همراه با قاب هایی با طراحی مختلف جلوه خاصی به دیوار خانه ها بدهد.

ظروف و کاسه ها

ظروف تزیینی و کاسه ها می تواند بخشی از چیدمان و دکور خانه باشد. طوری که میتوان روی میز، کنسول، درآور و یا میز جلو مبلی قرار گرفته و داخل آن را با سنگ های تزیینی و گل طبیعی و سنگ و مروارید و حتی خوراکی های خوشمزه پر کرد.

شاخه ها و گل ها

اگر بخواهیم گوشه ای از اتاق را به طبیعت نزدیکتر کنیم میتوانیم از درختان و شاخه ها در هر ابعادی استفاده کرد. شاخه های کوچک برای تزیین کاسه ها و بزرگتر برای نصب در دیوار خانه بهره برد. جالب اینجاست که می توان از رنگ طبیعی خود شاخه در دکوراسیون استفاده کرد و یا رنگ های دیگری زد و به آن ظاهری متفاوت بخشید.

 شمع ها

شمع ها میتواند فضای خاصی را در دکور خانه مخصوصا ورودی ها داشته باشد. شمع ها با رنگ و ابعاد متفاوت بر روی کنسول و غذاخوری قرار می گیرد. با استفاده از چیدمان متقارن در رنگ ها و ابعاد شمع ها میتوان طرح متفاوتی به آن ها بخشید.

جعبه ها

جعبه های دکوراتیو از جمله لوازم و اکسسوری ست که می تواند فضای امنی برای ساعت و جواهرات و عینک شما باشد. یکی از جاهای قرارگرفتن این جعبه ها کنار در ورودی و روی کنسول می باشد. طرح ، اندازه و ابعاد و رنگ و جنس این جعبه ها می تواند متفاوت باشد.

دکوریجات سفید

استفاده از اکسسوری سفید به خانه گرما و جلوه خاصی میبخشد. می توانید یک گلدان یا مجسمه سفید را جلوی یک دیوار تک رنگ آبی یا سبز بگذارید تا با کنتراست ایجاد شده جلوه ای که به آن نقطه خانه میبخشد را ملاحضه کنید. چیدمان لوازم دکوری مانند شمع، گلدان و کاسه را در یک نقطه از خانه باعث به وجود آمدن یک نقطه کانونی می شود و ترکیب سفید با طلایی و نقره ای خانه را باشکوه و مجلل میکند.

سینی در دکوراسیون

در گذشته از سینی برای جا به جا کردن غذا و چایی استفاده میشده است اما این روزها سینی ها یکی از وسایل تزیینی در چیدمان خانه به حساب می آیند.  با چیدن مجسمه های کوچک و شمع و گلدان هایی با ابعاد کوچک در سینی های آینه ای و یا فلزی میتوان تزیینات خاصی در پذیرایی و اتاق خواب و نشیمن داشت.

مجسمه ها

مجسمه ها از نمونه ی بسیار کاربردی در تزیینات خانه می باشد. با مجسمه ها با ابعاد ، جنس و شکل های مختلف که میتواند نماد سرگرمی، حیوان، انسان و یا هر شی دیگری باشد، دکوراسیون خانه را منحصر به فرد و متناسب با سلیقه صاحب خانه چیدمان کرد.

ملحفه های قدیم شال های جدید

ملحفه ها که درگذشته برای رویه تخت و یا بالشت استفاده میشد ، امروز شکل خاصی از تزیینات را به خود گرفته ، طوری که میتوان رنگ هایی متضاد را برای رویه صندلی و یا میز و یا حتی سبد کنار مبل استفاده کرد که امروزه به این ملحفه ها با این کاربرد شال مبل میگویند. شال مبل یکی از ترند های دکوراسیون چند سال اخیر شده است که میتوان از جنس نخی و یا چرم و یا کاموا باشد.

دریم کچرها

از جمله نمادهایی که در باور عمومی مردم برخی کشورها برای دور شدن از کابوس و خواب بد استفاده می شود. این اکسسوری که در رنگ ها و طرح ها و جنس های مختلفی در دکوراسیون خانه استفاده میشود این روزها خواستگاه فراوان دارد و میتوان دردیوار پذیرایی و اتاق خواب از آن استفاده کرد.

گیاهان

گیاهان در دکوراسیون نقش مهمی ایفا می کنند چون علاوه بر تصفیه دی اکسید کربن و اکسیژن رسانی در کاهش اضطراب و استرس هم نقش بسزایی دارد. ازجمله گیاهانی که می توان برای آپارتمان استفاده کرد میتوان به پیچک و بامبو و کاکتوس و سانسوریا اشاره کرد. گیاهان نیز در دسته بندی مینیمال، مدرن و کلاسیک قرار میگیرند. مثلا سرخس ها با برگ های ریز برای چیدمان کلاسیک و مجلل، کاکتوس ها به چیدمان مینیمال و گیاهان با گلها و برگ های پررنگ به چیدمان مدرن نزدیکتر هستند. 

لوستر و آباژور

نور نقش مهمی در زیبایی خانه شما دارد. استفاده از لوسترها در اتاق ها و پذیرایی نقش مکمل در چیدمان دارد و باعث جلوه بیشتر فضا می شود. رنگ طلایی در لوستر بسیار مجلل است. رنگ سیاه و سفید در دکوراسیون  مینیمال و لوسترهای رنگارنگ انتخاب خوبی در چیدمان مدرن است. آباژورها با دو مدل پایه بلند و پایه کوتاه در گوشه های نشیمن و اتاق خواب میتواند انتخاب خوبی باشد. آباژورهای کوتاه سرامیکی و سنگی بر روی میز عسلی و پاتختی استفاده می شوند. جنس آباژورها میتواند پارچه ای از جنس پارچه مبل باشد.

کوسن ها

بالشتکهای رنگی که به عنوان پالت رنگی در چیدمان خانه مورد استفاده قرار میگیرد، کوسن ها به عنوان عنصر تزیینی در خانه استفاده می شود و می بایست برای جذابیت بیشتر رنگی متضاد با پارچه مبل داشته باشند. استفاده از کوسن در سایز و رنگ مختلف و حتی گلدار و طرح دار برای مبلمان با پارچه ی ساده بسیار شیک و جذاب است.

تابلوهای دیواری

تابلوها یکی از لوازم تزیینی پرکاربرد در چیدمان خانه هستند، میتوانید با استفاده از عکس های قدیمی و یا نقاشی های متنوع و یا جملات انگیزشی و مثبت، مجموعه ای منحصربه فرد در دیوار اتاقتان داشته باشید. حتی میتوانید از تابلوهای هنری و سه بعدی و برجسته برای زیباتر شدن دیوارها استفاده کنید. خشک کردن گل های مورد علاقه و قاب کردن آنها میتواند ایده دیگری برای تابلو باشد.

کد محصول: HA103
آینه دیواری کلاسیک برجسته که می تواند به صورت دیوارکوب روی دیوار و یا مجسمه روی میز قرار بگیرد. دور فریم دیواری  این قاب  دارای نوار برجسته کنگره ای و  طراحی برجسته می باشد که این طراحی ها با یکدیگر متفاوت می باشند. آینه دیوارکوب قابی به صورت  یک  گل برجسته و بزرگ درتاج قاب ..
250,000تومان
قیمت بدون مالیات:250,000تومان
کد محصول: HA100
قاب دیواری دو پرنده عاشق که به صورت دیوارکوب روی دیوار و یا روی میز قرار میگیرد.دور فریم دیواری  این قاب  دارای دو نواربا طراحی نقطه و زیگزاک می باشد، گنجشک های این تابلو به صورت برجسته و سه بعدی می باشد.تابلوی دیواری دو پرنده و طرح های برجسته آن دارای رنگ های جذابی هستند. برای رنگبندی این..
250,000تومان
قیمت بدون مالیات:250,000تومان
کد محصول: HA111
قاب آینه دیواری سیلور با طرح گلفرنگ که می تواند به صورت دیوارکوب روی دیوار قرار بگیرد. دور فریم دیواری آینه دار این قاب  دارای طراحی برجسته در تاج قاب می باشد، که این طراحی ها در اطراف آینه و تاج آینه شبیه هم می باشند. تاج آینه دارای طرح برجسته گل دار و اطراف آن نقش برجسته پیچان و در هم دارد. ب..
220,000تومان
قیمت بدون مالیات:220,000تومان
کد محصول: HA107
قاب  آینه دیواری شعله با طرح شعله های رقصان که می تواند به صورت دیوارکوب روی دیوار قرار بگیرد. دور فریم دیواری  این قاب  دارای طرح برجسته شعله های رقصان است  که این طراحی ها در دو سمت تابلو یکی می باشند. تابلوی آینه دار دیواری برجسته  که دارای  سر تاج شعله می باشد. برای..
280,000تومان
قیمت بدون مالیات:280,000تومان
کد محصول: HA112
قاب آینه دیواری فیروزه با طرح پادشاه مستطیلی که می تواند به صورت دیوارکوب روی دیوار قرار بگیرد. دور فریم دیواری آینه دار این قاب  دارای طراحی گل برجسته در تاج قاب می باشد، طراحی های در اطراف آینه و تاج آینه شبیه هم می باشند. تاج آینه دارای طرح بزرگ برجسته گل دار و اطراف آن نقش برجسته موجود نیست..
250,000تومان
قیمت بدون مالیات:250,000تومان
کد محصول: HA101
قاب آینه دستی که از انواع قاب آینه های گرد میباشد. این قاب آینه دارای دسته بلند می باشد، طرح های این آینه دارای چهار گل  ریز در چهار جهت قسمت گرد قاب است.  این مدل آینه به صورت پتینه کاری سلطنتی تولید شده است. رنگ های این قاب  به صورت طلایی و نقره ای و فیروزه ای می باشد. قاب آینه گرد ..
250,000تومان
قیمت بدون مالیات:250,000تومان
کد محصول: HA110
قاب آینه دیواری گل تاج با طرح نقشینه که می تواند به صورت دیوارکوب روی دیوار قرار بگیرد. دور فریم دیواری  این قاب  دارای طراحی برجسته در تاج قاب می باشد، که این طراحی ها در اطراف آینه و تاج آینه با هم متفاوت می باشند. تاج آینه دارای طرح برجسته گل دار و اطراف آن نقش برجسته کنگره ای دارد. برا..
220,000تومان
قیمت بدون مالیات:220,000تومان
کد محصول: HA104
قاب آینه دیواری چهار گوشه گل نقش دار به صورت دیوارکوب روی دیوار روی میز قرار بگیرد. دور فریم دیواری  این قاب  دارای  نوار باریک با عرض نیم سانت می باشد که دارای طراحی برجسته می باشد که این طراحی ها با یکدیگر متفاوت می باشند. فریم آینه قاب آینه برجسته این قاب به صورت برجسته است . چهار ..
230,000تومان
قیمت بدون مالیات:230,000تومان
کد محصول: HA106
قاب آینه دیواری شکوفه با طرح تاج گل شکوفه که می تواند به صورت دیوارکوب روی دیوار قرار بگیرد. دور فریم دیواری  این قاب  نوار باریک با عرض نیم سانت وجود دارد که دارای طراحی نیم دایره برجسته می باشد که این طراحی ها با یکدیگر متفاوت می باشند.  دیوارکوب آینه ای  که دارای یک گل بزرگ در..
400,000تومان
قیمت بدون مالیات:400,000تومان
کد محصول: HA108
قاب آینه دیواری کلاسیک  با طرح آنتیک پیچان  که می تواند به صورت دیوارکوب روی دیوار پذیرایی و یا اتاق خواب قرار بگیرد. دور فریم  این قاب یک نوارنیم دایره  باریک با عرض نیم سانت وجود دارد که برجسته می باشد این طراحی ها در تمام دور محصول یکی می باشند. دیوارکوب آینه ای طرح پایه گل&nb..
250,000تومان
قیمت بدون مالیات:250,000تومان
کد محصول: HA105
قاب آینه دیواری عروس  با طرح سر گل بوته که می تواند به صورت دیوارکوب روی دیوار قرار بگیرد.  فریم دیواری آینه دار  این قاب  دارای طراحی برجسته طلایی و خالی سفید می باشد که این طراحی ها با یکدیگر متفاوت می باشند. دیوارکوب آینه دار با یک سرگل طرح بوته در بالای فریم به رنگ طلایی و یک..
200,000تومان
قیمت بدون مالیات:200,000تومان
کد محصول: HA113
قاب آینه دیواری گل داوودی مستطیلی که می تواند به صورت دیوارکوب روی دیوار قرار بگیرد. دور فریم دیواری آینه دار این قاب  دارای طراحی گل داوودی در دور قاب می باشد، طرح گل ها در اطراف آینه شبیه هم می باشند. سایز تمام گل ها شبیه هم و به صورت  نقش برجسته می باشد. برای رنگبندی این قاب آینه دیواری..
220,000تومان
قیمت بدون مالیات:220,000تومان
کد محصول: HA102
قاب دیواری تاجدار که می تواند به صورت دیوارکوب روی دیوار قرار بگیرد. این قاب به صورت بیضی می باشد، قسمت بالای این قاب یک طراحی برجسته وجود دارد که طرحی گلدار دارد. دور فریم دیواری  این قاب  دو نوار باریک با عرض نیم سانت و یک سانت  وجود دارد که دارای طراحی برجسته می باشد که این طر..
220,000تومان
قیمت بدون مالیات:220,000تومان
کد محصول: HA109
قاب دیواری دسته آنتیک با طرح شانه به سر که می تواند به صورت دیوارکوب روی دیوار و یا قاب قرار بگیرد. دور فریم دیواری  این قاب  دارای طراحی برجسته از گل و  پرهای موج دار می باشد، که این طراحی ها در دسته و اطراف آینه و تاج آینه با هم متفاوت می باشند. تابلوی آینه دیواری شانه به سردارای طر..
250,000تومان
قیمت بدون مالیات:250,000تومان
نمایش 1 تا 14 از 14 (1 صفحه)
خرید مستقیم از کارخانه
از طراح و تولید کننده به بهترین قیمت
انتخاب ابعاد و رنگ
ساخت سفارشی تمامی محصولات
ارسال سراسر کشور
تحویل درب منزل با بیمه کامل حوادث
تضمین کیفیت محصولات
ارائه ضمانت نامه کتبی معتبر