در زمان خرید میز تلویزیون نیاز است که شما با توجه به استانداردهایی که وجود دارد انتخابی درست و دقیق انجام دهید. معمولا با توجه به ابعاد مختلف تلویزیون‌ها نیاز به تهیه میز تلویزیون متناسب با سایز تلویزیون است. شما با در نظر گرفتن عرض و ارتفاع تلویزیون بهتر است میزی انتخاب کنید که هماهنگی مناسبی با آن داشته باشد. اگر استانداردها به خوبی رعایت شوند هر دو محصول به خوبی در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند و ظاهر مناسبی را در دکوراسیون داخلی تان ایجاد می‌کند. 

به همین منظور آریامون راهنمای مناسبی برای انتخاب میز تلویزیون بر اساس سایز صفحه نمایش ارائه نموده است تا به کمک آن خرید میز تلویزیون راحت و ساده تر انجام شود. 

 اندازه گیری ابعاد تلویزیون

نحوه اندازه گیری ابعاد تلویزیون

برای اندازه گیری  ابعاد تلویزیون  نیاز است که از یک گوشه تلویزیون تا گوشه ی دیگر آن به صورت مورب اندازه گیری را انجام دهید. بهتر است که گوشه سمت راست بالا تا گوشه سمت چپ پایین را با متر اندازه بگیرید و با تبدیل سانتی متر به اینچ، سایز آن را مشخص کنید. کار دشواری در پیش نیست هر اینچ برابر ۲.۵۴ سانتی متر است، پس به طور مثال اگر شما بخواهید سایز تلویزیون ۶۵ اینچ خود را حساب کنید عددی حدود ۱۶۵ سانتی متر به دست خواهد آمد.

ابعاد تلویزیون LED

امروزه ابعاد پرفروش تلویزیون 50، 55 و 60 اینچ هستند. البته با توجه به فضای خانه‌ها تلویزیون‌های 65 اینچی نیز بسیار محبوب هستند. با در نظر گرفتن طول و عرض موقعیتی که برای تلویزیون در نظر گرفته اید می‌توانید ابعاد مناسبی از آن را تهیه نمایید.

نکات مهم در انتخاب سایز میز تلویزیون

 میز تلویزیون چوبی ، میز تلویزیون مدرن و غیره معمولا در اندازه‌های 160، 180 و 200 سانتی متر تولید می‌شوند. شما در زمان انتخاب سایز میز تلویزیون باید به دو نکته مهم توجه داشته باشید.

  • متراژ فضایی که برای تلویزیون در نظر گرفته اید

  • ابعاد تلویزیون 

1- ابتدا با در نظر گرفتن متراژ خانه و فضایی که در اختیار دارید یکی از ابعاد میز تلویزیون را انتخاب کنید. بعد از آن نیاز است که ابعاد و قطر تلویزیون را اندازه گیری کنید و یا اینکه سایز آن را بر اساس اینچ مد نظر قرار دهید. به طور مثال تلویزیون 50 اینچ دارای قطری حدود 127 سانتی متر است که نیاز به یک میز با عرض حدودی 160 سانت خواهد داشت. 

2- برای انتخاب عرض مناسب نیاز است که شما ابعادی را سفارش دهید که در نهایت تلویزیون در مرکز آن قرار بگیرد و از طرفین نیز مقداری فضای خالی ایجاد شود. عرض میز تلویزیون باید بیشتر از عرض تلویزیون باشد. در مواردی که حق انتخاب ندارید عرض میز تلویزیون هم اندازه با تلویزیون نیز انتخاب می‌شود. 

3- برای تلویزیون‌های پایه دار باید عرض بیشتری از میز را در نظر بگیرید تا پایه‌ها به خوبی روی میز قرار بگیرند و خطر سقوط نداشته باشند. 

4- در زمان انتخاب میز تلویزیون ارتفاع محصول نیز مهم است. باید ارتفاع مناسبی را انتخاب کنید تا در مجموع اندازه آن با تلویزیون بیش از اندازه و خارج از استاندارد نباشد. برای تلویزیون‌هایی با ارتفاع زیاد نیاز است که میز تلویزیون کوتاه تر و مناسب تری خریداری شود. 

اگر نسبت به سایز تلویزیون خانه اطمینان ندارید، راهنمای زیر برای انتخاب ابعاد تلویزیون تهیه و ارائه شده است، تا در زمان خرید میز تلویزیون لاکچری یا مدل های دیگر دچار اشتباه نشوید.

میز تلویزیون مناسب تلویزیون 50 اینچی

انتخاب میز تلویزیون بر اساس ابعاد صفحه نمایش

همانطور که اشاره شد انتخاب میز تلویزیون جدید  بر اساس ابعاد صفحه نمایش انجام می‌شود. شما در زمان خرید میز تلویزیون باید به فاصله مناسب بین تلویزیون و میز توجه کنید. عرض میز حدودا 30 سانت بیشتر از عرض تلویزیون در نظر گرفته می‌شود. اگر میز بزرگ‌تری انتخاب کنید در نهایت تعادل بین آن‌ها دچار اختلال می‌شود. میز تلویزیون خیلی عریض برای ابعاد کوچک‌تر از 50 اینچ مناسب نیستند. به همین جهت رعایت استاندارد نسبی در زمان خرید نتیجه نهایی را تحت تاثیر قرار می‌دهد. 

در ادامه راهنمای میز تلویزیون مناسب برای ابعاد مختلف تلویزیون نیز خاطرنشان شده است.

با مراجعه به سایت دکوراسیون داخلی آریامون امکان مشاهده انواع میز تلویزیون مناسب با سایز تلویزیونی که خریداری کرده اید وجود دارد. شما با انتخاب هر محصول ابعاد ابعاد مختلف قابل ارائه آن را مشاهده می‌کنید. امکان انتخاب طول های 160، 180 و 200 سانتی متر برای شما وجود دارد. البته توجه داشته باشید که ابعاد بزرگ تر و سفارشی آن ممکن است مقداری اختلاف قیمت داشته باشد که در نهایت برای شما نمایش داده خواهد شد.

میز تلویزیون مناسب تلویزیون 50 اینچی

برای خرید میز تلویزیون مناسب تلویزیون 50 اینچ با در نظر گرفتن طول  110 سانتی آن معمولا میزهای تلویزیون با طول 160 سانتی متری ایده آل هستند. به طور کلی ابعاد (طول و ارتفاع) تلویزیون 50 اینچ دارای ابعاد زیر است:

طول: 110.7 سانتی متر

ارتفاع: 62.2 سانتی متر

 میز تلویزیون برای تلویزیون 50 اینچ

میز تلویزیون برای تلویزیون 55 اینچی

تلویزیون 55 اینچ یکی از پرطرفدارترین ابعاد است که تقریبا در تمامی متراژ‌های ساختمانی و مسکونی جای می‌گیرد. تلویزیون 55 این نیاز به یک میز تلویزیون در ابعاد 180 سانت دارد. 

به طور کلی ابعاد (طول و ارتفاع) تلویزیون 55 اینچ دارای ابعاد زیر است:

طول: 120 سانتی متر

ارتفاع: 71 سانتی متر

 میز تلویزیون برای تلویزیون 55 اینچ

میز تلویزیون برای تلویزیون 65 اینچی

میز تلویزیون مناسب برای ابعاد 65 اینچ تلویزیون ،میز با طول تقریبی 180 تا 200 سانتی متر است که  در صورت خرید میز تلویزیون با طول 200 سانت شما امکان دکور کردن بخشی از آن را نیز خواهید داشت. 

مدل های مناسب برای تلویزیون 65 اینچی شامل گزینه های زیر است:

 میز تلویزیون برای تلویزیون 60 اینچ

آریامون بزرگترین تولید کننده محصولات چوبی در ایران است که افتخار ارائه محصولات با کیفیت و با دوام به مشتریان عزیز را دارد. آریامون محصولات خاص و سفارشی دکوراسیون داخلی از بهترین ژورنال های روز ترکیه و اروپا  را عرضه می‌کند و تمامی کالا با تضمین اصالت و کیفیت به شما عزیزان تقدیم می‌شوند. جنس، متریال، کیفیت تولید و البته قیمت منصفانه میز تلویزیون کلاسیک   یا مدرن باعث شده تا مشتریان رضایتمندی بالایی از محصولات داشته باشند. برای مشاهده محصولات و بازدید حضوری از شوروم آریامون با شماره های زیر تماس حاصل کنید.

تماس با آریامون

کارشناسان آریامون در تمامی مراحل انتخاب تا خرید مشاوره های لازم را در اختیار شما عزیزان قرار می دهند.با ما در ارتباط باشید.