آریامون هیچ شعبه دیگری ندارد - آدرس و اطلاعات تماس در انتهای وب سایت شرکت درج شده!

قوانین و مقررات

شرایط و ضوابط استفاده

ورود کاربران به وب‏‌سایت آریامون و یا خرید حضوری از گالری شرکت و استفاده حضوری (نمایشگاه) و غیر حضوری یا سفارش از آن به معنای آگاه بودن و پذیرفتن شرایط و قوانین و همچنین نحوه استفاده از سرویس‌‏ها و خدمات آن است. توجه داشته باشید که ثبت سفارش نیز در هر زمان به معنی پذیرفتن کامل کلیه شرایط و قوانین ما از سوی کاربر است.


قوانین عمومی

توجه داشته باشید کلیه اصول و رویه‏‌های آریامون منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران، قانون تجارت الکترونیک و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نیز موظف به رعایت قوانین مرتبط با کاربر است. در صورتی که در قوانین مندرج، رویه‏‌ها و سرویس‏‌های آریامون تغییراتی در آینده ایجاد شود، در همین صفحه منتشر و به روز رسانی می شود و شما توافق می‏‌کنید که استفاده مستمر شما از سایت به معنی پذیرش هرگونه تغییر است.


تعریف مشتری یا کاربر

مشتری یا کاربر به شخصی گفته می‌شود که با اطلاعات کاربری خود که در فرم ثبت نام درج کرده و یا اقدام به ثبت سفارش اینترنتی یا تلفنی و یا هرگونه استفاده از خدمات آریامون اقدام نماید.


ثبت، پردازش و ارسال سفارش

- روز کاری به معنی روز شنبه تا پنج شنبه هر هفته، به استثنای تعطیلات عمومی در ایران است و کلیه سفارش‏‌های ثبت شده در طول روزهای کاری و اولین روز پس از تعطیلات پردازش می‌‏شوند.

- در صورتی که پرداخت سفارش از طریق کارت به کارت یا اینترنتی پرداخت شده باشد، تحویل گیرنده سفارش هنگام دریافت کالا، باید کارت شناسایی معتبر مانند کارت ملی همراه داشته باشد.

- به مشتریان محترم توصیه می‌شود جهت تسریع در پردازش سفارش، پرداخت خود را به صورت اینترنتی انجام دهند.

- تمامی سفارش‌ها باید قبل از ارسال، از طریق پرداخت کارت به کارت،  واریز وجه سفارش به شماره حساب یا پرداخت اینترنتی تسویه شوند.

- بعد از ثبت سفارش به صورت اینترنتی و یا ثبت فاکتور حضوری در گالری شرکت به هیچ عنوان امکان تغییر و یا لغو سفارش وجود ندارد.

- با توجه به ساخت سفارشی تک به تک محصولات، زمان تولید هر محصول متفاوت است و در زمان ثبت سفارش نیاز به تماس با واحد فروش و اطلاع دقیق از زمان تحویل است.

- زمان تحویل سفارشات در فاکتور خرید درج شده و از یک روز بعد از ثبت سفارش و بر اساس روز های کاری سال محاسبه میگردد.

- در مواقعی امکان بروز تاخیر در سفارشات وجود دارد که نهایتا تا 7 روز کاری در نظر گرفته شده.

فروشگاه آریامون به مشتریان خود در ۷ روز هفته و ۲۴ ساعت در روز امکان سفارش‌‏گذاری می‌‏دهد.


خسارت در هنگام حمل و نقل

فروشگاه آریامون همواره نهایت تلاش خود را می‏‌کند تا کلیه سفارش‏‌ها در نهایت صحت و بدون آسیب به دست مشتریان خود در سراسر کشور برسد. با توجه به بسته بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات، تحویل به هر یک از شرکت‌‏های حمل و نقل معتبر به انتخاب کاربر و اعلام بارنامه مرسوله به این معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است و این فروشگاه تنها در صورت تایید شرکت حمل کننده سفارش و در راستای تسهیل امور پیگیری، خسارت را جبران می‌‏کند.

آسیب‏‌های ناشی از حمل و نقل باید همگی در زمان تحویل سفارش بررسی و در حضور مامور حمل به آریامون اطلاع داده شود، در صورت وجود مشکل در محصول، پس از هماهنگی با واحد خدمات پس از فروش آریامون، کالای آسیب دیده باید به همراه صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده و کلیه متعلقات و فاکتور به کارخانه آریامون ارسال شود.


ارتباطات الکترونیکی

هنگامی که شما از سرویس‌‏ها و خدمات آریامون استفاده می‏‌کنید، سفارش اینترنتی خود را ثبت یا خرید می‏‌کنید و یا به آریامون ایمیل می‏‌زنید، این ارتباطات به صورت الکترونیکی انجام می‏‌شود و در صورتی که درخواست شما با رعایت کلیه اصول و رویه‏‌ها باشد، شما موافقت می‌‏کنید که آریامون به صورت الکترونیکی (از طریق پست الکترونیکی، سرویس پیام کوتاه و سایر سرویس‌های الکترونیکی) به درخواست شما پاسخ دهد.

همچنین جهت اطلاع رسانی رویدادها، خدمات و سرویس‌های ویژه یا پروموشن‌ها، امکان دارد آریامون برای اعضای وب سایت ایمیل یا پیامک ارسال نماید. در صورتی که کاربران تمایل به دریافت اینگونه ایمیل و پیامک‌ها نداشته باشند، می‌توانند عضویت دریافت خبرنامه آریامون را در پروفایل خود لغو کنند.